Halloween w liceum nr 2

Moderatorzy: Mariola, Marcin

Halloween w liceum nr 2

Nowy postprzez maciek_zagroba w 30 Paź 2009 19:26

Witam!
Chciałbym poruszyć sprawę obchodzenia Halloween w tym właśnie liceum. Od razu mówię że nie mam pretensji że ktoś chce i lubi "bawić się" w Halloween... jest wolność wyznania w naszym kraju więc nikomu niczego nie można narzucać,chyba każdy się ze mną zgodzi... Ale chodzi właśnie o to narzucanie... wczoraj na lekcji informatyki dwóch chłopaków ogłosiło nam że w piątek tj. dzisiaj obchodzone w szkole będzie Halloween i, co jest najważniejsze, że trzy osoby z klasy muszą się przebrać... dodali jeszcze że kto się przebierze nie będzie tego dnia pytany na lekcjach języka Angielskiego...
Nie wiem czy nakaz wyszedł od nauczycieli organizujących tą imprezę ale na pewno nad nimi kontrolę ma Pan Dyrektor Gumulak... więc apeluje Panie Dyrektorze! Niech się Pan zastanowi czy takie posunięcia są dopuszczalne jeśli chce pan wychowywać młodzież!
Nakazując brania udziału w Halloween narzuca Pan obcą kulturę tym samym wypierając polskie i katolickie tradycje! W naszym kraju przyjęło się że Dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny obchodzi się raczej w ciszy, spokoju, w modlitwie za naszych zmarłych...
Muszę też powiedzieć że nieczęsto mi się to zdarza ale dziś zgodziłem się z opinią moich nauczycieli. Rozmawiałem z dwoma nauczycielkami które wyrażają tą samą opinię! Nie pomyślał Pan że ktoś kto stracił kogoś bliskiego i chce w tych dniach go wspominać i modlić się za niego może poczuć się urażony tą sytuacją?
Jeszcze raz podkreślam że nie mam pretensji do osób które dziś się bawiły, przebierały, świętowały Halloween bo szanuje wolność wyznania. Jednak jestem oburzony że Pan Dyrektor Gumulak, który na każdym apelu mówi o wychowaniu młodych ludzi, wiele razy mówiąc o tolerancji, najwyraźniej nie uznając wolności wyznania, nakazuje brania udziału w Halloween.
Żeby nikt nie pomyślał że boję się swojego zdania, lub też jeśli Pan Dyrektor chciałby zaprosić mnie do swojego gabinetu, co by mnie nie zdziwiło, mówię że mój nick to moje prawdziwe imię i nazwisko, dla ułatwienie podam że chodzę do klasy 2 MI.
maciek_zagroba
Poziom aktywności 1++
Poziom aktywności 1++
 
Posty: 5
Dołączenie: 05 Cze 2009 06:54

Re: Halloween w liceum nr 2

Nowy postprzez 26-latek w 31 Paź 2009 00:00

Ja napiszę anonimowo, nie jestem takim bohaterem. Jeszcze cztery lata temu bawiłem się na imprezie halloweenowej ale już wtedy trochę czułem dysonans. Żeby dostać się do akademika tłoczyłem się w tramwaju, wszędzie pełno ludzi z kwiatami albo zniczami. Moja laska miała iść z rodzicami na grób dziadków ale powiedziałem że jak nie pójdzie ze mną to pójdę sam i przekonałem ją. Dopiero niedawno dotarło do mnie jaki byłem cham. Od prawie dwóch lat nie jesteśmy razem i jedyna pamiątka po niej to wełniany obciachowy szalik jaki mi zrobiła. Kiedyś mój młodszy brat pożyczył go bez pytania to tak się wpieniłem że mało go nie pobiłem. Jestem racjonalistą, halloween dla mnie to tylko głupia zabawa i nic więcej, natomiast ciało i grób bliskiej osoby podobnie jak ten szalik to niby martwe przedmioty a jednak to symbole kogoś do kogo ma się wciąż żywe uczucie. Nie chciałbym żeby ktoś patrzył na mnie, jaja sobie robił, kiedy trzymam w ręku ten szalik, zamyślam się a może mi nawet łza poleci a co dopiero bawić się w dniach kiedy wszyscy opłakują zmarłych, ukochanych, rodziców, małżonków a nawet dzieci.
W Polsce zabawa w Halloween to po prostu chamstwo.
Można w boga wierzyć lub nie wierzyć ale odrobinę kultury trzeba mieć. Jeśli chodzi o dyrektorów szkół to oni powinni kultury uczyć a nie ciemnotę szerzyć.
26-latek
 

Antydemokratyczna nagonka na forum Gazety Wyborczej

Nowy postprzez Nowy w 05 Lis 2009 00:02

Antydemokratyczna nagonka na forum Gazety Wyborczej
www.forgazwyb.pl
ponieważ mogą mnie tam wykasować wklejam tu kopię odpowiedzi.

Do hałabała:
Dyrektor jest za duży żeby go uczeń kultury uczył. Czy nakazał czy zezwolił to jest odpowiedzialny za to co się w szkole dzieje. Dyrektora pouczać to wypada kuratorowi albo staroście, poza tym jest to drobna wpadka i dyrektor jako człowiek inteligentny, czy krytykę przyjął do siebie, czy nie to powinien sprawę zignorować. Prawo do krytyki to wartość o którą podobno walczył A. Michnik. Niestety garstka oszołomów robi rejwach na tym forum bo czuje, że kończy się czas bezkarnego plucia na polskie świętości. Przed chwilą w TVP2 w programie ,,Warto rozmawiać? wystąpiło trzech młodych ludzi ? polskich patriotów, jeden z nich to Tomasz Majewski dla którego autorytetem jest np. legendarny Roj i rzołnierze NSZ z północnego Mazowsza. Jak widać renesans patriotyzmu i śmiałość postaw obywatelskich wywołuje popłoch w niektórych środowiskach.


Do uczen LO2
,,...urok takich swiat jak wigilia zostal masowo skomercjalizowany i niewiele tam polskich zwyczajow,?
- Nie zgadzam się.
,,...rzucanie oskarzen bez nalezytego zbadania tematu...?
- To nie są zeznania przed sądem. Czepiasz się szczegółów bo chcesz pohamować słuszną krytykę.
Nowy
 


Powróć do Hyde-Park - bez cenzury politycznej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

cron