Henryka Romanow - Mój życiorys

Moderatorzy: Mariola, Marcin

Henryka Romanow - Mój życiorys

Nowy postprzez prawy. w 26 Lis 2010 23:50

Mój życiorys

Urodziłam się w Grodzisku Mazowieckim, skąd pochodzi moja rodzina. Tam ukończyłam szkołę podstawowa oraz liceum ogólnokształcące. W 1976 r. ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Jako lekarz medycyny rozpoczęłam pracę zawodową w Szpitalu Rejonowym w Mławie. Przez szereg lat pracowałam w różnych jednostkach ochrony zdrowia mając bezpośredni kontakt z pacjentami. W latach 90-tych, kiedy system ochrony zdrowia w Polsce stał się całkowicie niewydolny, rozpoczęłam pracę mającą na celu jego poprawę. Współtworzyłam akty prawne dotyczące funkcjonowania ochrony zdrowia w Polsce. Współorganizowałam między innymi Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych. W swoim dorobku nam wiele naukowych publikacji dotyczących organizacji i systemu zarządzania. Pracowałam między innymi w Centrum Organizacji i Ekonomiki Ochrony Zdrowia, Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych i Narodowym Funduszu Zdrowia. W ostatnich latach byłam dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Szpitala Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Od 8 lat na stałe mieszkam w Ciechanowie.

Ukończyłam między innymi studia podyplomowe w zakresie nadzoru, monitoringu i kontroli oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia . Posiadam aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli. Zdobyłam również uprawienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane przez Ministra Finansów. Legitymuję się również wieloma innymi certyfikatami. W ostatniej kadencji byłam radną Rady Powiatu Ciechanowskiego.

Prywatnie interesuję się prawem i organizacją administracji w Polsce. Lubię wypoczynek na łonie natury. Moją Rodzinę tworzą: Mama, Mąż i dwie dorosłe córki, które mają własne rodziny. Obecnie jestem kandydatem na Prezydenta Ciechanowa.

http://henrykaromanow.pl/zyciorys/
prawy.
 

Powróć do Hyde-Park - bez cenzury politycznej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości

cron