Pomnik przy ,,Biedronce''

Moderatorzy: Mariola, Marcin

Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez 44 w 23 Wrz 2010 23:58

Pomnik, który praktycznie zamyka możliwość uczczenia w mieście "żołnierzy wyklętych", tych z ROAK, NSZ, WiN, NZW.
Jestem prawie pewien, że teraz każda taka inicjatywa będzie blokowana stwierdzeniem, że przecież jest już pomnik poległych i pomordowanych aż do 1956 r.
Tyle, że do 1956 r. AK nie walczyło już (a tak ma wynikać z napisu na kamieniu), walczyli ludzie z organizacji poakowskich i NSZ-u, a o nich na tablicy nic nie będzie i w pewnym sensie jest to zakłamanie historii.

patrz gazeta wyb.
Ktoś dostrzegł prawdziwy sens tego pomnika :idea:
44
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez towiem w 26 Wrz 2010 15:17

Czy kogoś to interesuje?
towiem
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez 44 w 26 Wrz 2010 20:54

Jest nawet wielu których TO interesuje tylko jeszcze brak im śmiałości.
44
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez gosc w 27 Wrz 2010 16:12

Ciekawe czy jak Marek Zalewski ma tam swoje 3 grosze udziału to chociaż znak krzyża uświadczy się ?
gosc
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez Aga w 27 Wrz 2010 16:56

To znaczy że ten pomnik ma być pewnym zaprzeczeniem o minionej historii?
Aga
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez towiem w 27 Wrz 2010 20:35

Zaprzeczeniem nie,ale niedopowiedzeniem.Pomnik w treści od 1939 do 1956r,a po 1945r.nie było Wojska Polskiego tylko Wojsko Ludowe.AK formalnie zostało rozwiązane w 1944r.i dalej działało różnie(),ale ja może nie znam się na historii.Szkoda,że idea budowy pomnika o treści historycznej nie została poprzedzona konkursem na formę i treść takiego pomnika.Była okazja pogłębić wiedzę i zainteresować młodych,była.Pozdrawiam samodzielnie myślących.
towiem
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez 44 w 27 Wrz 2010 21:04

Tak sobie pomyślałem, że ten pomnik jest wyśmienitym dowodem na to, że komunistyczna cenzura, manipulacja i fałsz nadal są praktykowane.
Aż bije w oczy że formacje zbrojne ruchu narodowego NSZ i NZW są zawzięcie wymazywane z pamięci.
Właśnie tak, sądzę że prawdziwy cel postawienia tego pomnika to :
wymazanie z pamięci formacji zbrojnych ruchu narodowego NSZ i NZW.
44
 

Re: Pomnik przy ,,Biedronce''

Nowy postprzez Aga w 29 Wrz 2010 19:28

Można powrócić do słów które głosił przed laty Ojciec Święty Jan P.2 ,które utkwiły mi głęboko w pamięci że ,,Naród który traci pamięć o przeszłości,staje się narodem bez przyszłości".
Aga
 


Powróć do Hyde-Park - bez cenzury politycznej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 85 gości

cron