Pasja - hobby a może i biznes

Moderatorzy: Mariola, Marcin

Pasja - hobby a może i biznes

Nowy postprzez ttor w 21 Wrz 2010 14:43

Czy hobby i pasja może stać się docelowo biznesem, zawodem, pracą i źródłem utrzymania? W moim przypadku się tak akurat stało, a o co chodzi i jak do tego doszło ? chodzi o giełdę i o rynki finansowe.
Ja zajmuję się tym tematem już od 5 lat (i chętnie nawiąże kontakt z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach)
Obecnie są takie możliwośći że można zacząć przygode i karierę na rynkach finansowych nawet z małym, wręcz z symbolicznym kapitałem, ale prawdziwą wartością który pozwala zarabiać nie są jak można by sądzić pieniądze lecz wiedza i doświadczenie. Mam przekonanie graniczące z pewnością że niezależnie jakie pieniądze na początek by były, prawdopodobnie zostaną stracone ? czy warto tak zaczynać ? nie sądzę. Jest ale TYLKO teoretycznie możliwość że początkujący może na tym rynku zarabiać, ale w praktyce to raczej niewykonalne. Owszem może na początek nawet i zarobić, ale jest to bardziej na zasadzie hazardu i szczęścia niż systematyczny dochód (taki niestety był i mój początek na GPW ? b.szybki wzrost ponad 900% i ?tylko? 100% straty). By zacząć technicznie zarabiać na rynkach finansowych moim zdaniem potrzeba 2 lat doświadczenia , nauki, zdobywania wiedzy i praktyki.
Czy można ową wiedzę i doświadczenie osiągnąć bez posiadania kapitału i wydawania pieniędzy ? można, i to jak na początku wspomniałem z nawet z symbolicznym kapitałem (a pierwsze kroki nawet i bez), ale niezbędna jest motywacja do sukcesu i chęć do zdobywania wiedzy i wytrwałość.

Żeby było ciekawiej to teraz każdy z nas malutkich ma szanse być jego uczestnikiem i zarabiać na równi z największymi ( o ile oczywiście opanuje tą profesję)
Gdyby kogoś zainteresował temat służę pomocą w pierwszych krokach.

ps. powyższy post nie ma charakteru komercyjnego, a ma na celu kontakt z osobami z Ciechnowa i okolic które zajmują lub są zainteresowane się tym tematem.Od niedawna jestem mieszkańcem tej okolicy - mieszkam 16 km od Ciechanowa
Awatar użytkownika
ttor
Poziom aktywności 1+
Poziom aktywności 1+
 
Posty: 3
Dołączenie: 21 Wrz 2010 14:09
Miejscowość: płn mazowsze

Re: Pasja - hobby a może i biznes

Nowy postprzez Gość w 29 Wrz 2010 19:26

Kiedyś kumpel zarabiał na giełdzie bo zna się z Balcerowiczem ale teraz Balcerowicz sie nie zajmuje :( to sie nie opłaca obracać.
Gość
 

Re: Pasja - hobby a może i biznes

Nowy postprzez ttor w 30 Wrz 2010 18:57

najwięcej się zarabia na informacjach poufnych i tajnych, z tym że teoretycznie jest to nielegalne i karalne - ale cóż -samo życie
Awatar użytkownika
ttor
Poziom aktywności 1+
Poziom aktywności 1+
 
Posty: 3
Dołączenie: 21 Wrz 2010 14:09
Miejscowość: płn mazowsze

Re: Pasja - hobby a może i biznes

Nowy postprzez pesymista w 30 Wrz 2010 19:28

Radzę lepiej nie ryzykować. :geek:
pesymista
 

Re: Pasja - hobby a może i biznes

Nowy postprzez ttor w 30 Wrz 2010 20:12

sądzę iż wtajemniczeni nie ryzykują, my zwykli ludzie niestety tak
Awatar użytkownika
ttor
Poziom aktywności 1+
Poziom aktywności 1+
 
Posty: 3
Dołączenie: 21 Wrz 2010 14:09
Miejscowość: płn mazowsze


Powróć do Hyde-Park - bez cenzury politycznej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości

cron