Zarząd Powiatu skarży Radę Miasta

Moderatorzy: Mariola, Marcin

Zarząd Powiatu skarży Radę Miasta

Nowy postprzez txt w 24 Maj 2009 21:24

"

Zarząd Powiatu skarży Radę Miasta

21.05.2009 12:50:54
28 maja, Rada Miasta Ciechanowa podejmie ? bo do tego zobowiązują ją obowiązujące przepisy - uchwałę o przekazaniu Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie skargi Zarządu Powiatu Ciechanowskiego na samą siebie.

W skardze tej starosta i jego najbliżsi współpracownicy, zarzucają Radzie Miasta bezczynność w przedmiocie rozpatrzenia wniosku Zarządu Powiatu z 11 lutego 2009 r. w sprawie wyrażenia zgody na odwołanie radnego miejskiego Stanisława Kęsika ze stanowiska dyrektora powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

W uzasadnieniu wniosku sformułowanego w piśmie z 11 lutego 2009 r., starosta napisał m.in.: ?Powodem planowanego odwołania pana Stanisława Kęsika z funkcji dyrektora CKiS jest pogłębiający się od kilku lat zły stan finansowy jednostki kultury, pomimo zwiększanej corocznie dotacji przez organizatora oraz dotacji otrzymywanych m.in. z Gminy Miejskiej Ciechanów. (?) Podkreślenia wymaga, że dyrektor pomimo złej sytuacji finansowej nie podejmuje i nie chce podejmować żadnych działań naprawczych. (?) Takiej sytuacji Zarząd Powiatu Ciechanowskiego nie może dłużej tolerować. Zależy nam na rozwoju kultury w powiecie ciechanowskim, chcemy aby nazwa jednostki stała się adekwatna do jej działalności?.

Podjecie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Kęsikiem, znalazło się w programie sesji Rady Miasta, która zwołania została 26 marca.

W przygotowanym przez prawników ratusza projekcie uchwały napisano, że Rada Miasta ?wyraża zgodę na rozwiązanie stosunku pracy?.

W głosowaniu jawnym za wyrażeniem takiej zgody, opowiedziało się 9 radnych, przeciwko było 10 radnych, dwaj radni nie przyszli na sesję.

W tej sytuacji jeden z wiceprzewodniczących Rady Miasta poinformował Zarząd Powiatu, że gremium to ?nie wyraziło zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym?.

?Sprawa Kęsika? na tym jednak się nie zakończyła. Bo starosta Sławomir Morawski uznał, że Rada Miasta naruszyła prawo nie podejmując uchwały o nie wyrażeniu zgody na rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektorem CKiS i wezwał przewodniczącego Rady do ?usunięcia naruszenia prawa?, czyli ponownego zajęcia się ?sprawą Kęsika?.

29 kwietnia przewodniczący Tomasz Grembowicz w kolejnym piśmie skierowanym do starosty wyjaśnił, że skoro ?Rada Miasta nie przegłosowała projektu uchwały w sprawie zgody na rozwianie stosunku pracy z radnym, jest to jednoznaczne z tym, że Rada Miasta nie wyraziła zgody?.

Zarząd Powiatu uważa jednak inaczej i za pośrednictwem Rady Miasta, złożył w tej sprawie skargę do WSA w Warszawie.

Znalazło się w niej m.in. takie zdanie: ?Na sesji w dniu 26 marca 2009 r. Rada Miasta Ciechanów nie podjęła jednak żadnej uchwały w tej sprawie, tak więc twierdzenie, że nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym nie odpowiada stanowi faktycznemu?.

Czytaj też w numerze 21 TC z 26 maja br.

" - cytat Tygodnik Ciechanowski
txt
 

Powróć do Hyde-Park - bez cenzury politycznej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron